فهرست آرشیو
اخبار وبلاگ

"کسب و کار خانوادگی"-سومین درس اختیاری دانشجویان ورودی سال 94

22 تیر 1395

دانشجویان ورودی سال 94 مدیریت اجرایی دانشگاه آلتو سومین درس اختیاری خود را تحت عنوان "کسب و کار خانوادگی" در تاریخ 22-24 تیر گذراندند. استاد پائولو مورستی این دوره را تدریس کرد.

 

Paolo Morosetti

ادامه مطلب

مدیریت دانش

12 تیر 1395

مهم­ترین سرمایه سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات چه چیزی است؟ پاسخ به این پرسش بر اساس دوره‌های تاریخی مختلف، گوناگون خواهد بود. در ابتدای دوره صنعتی نیروی کار و در دوره‌های تاریخی بعدی مواد اولیه مهم‌ترین سرمایه برای تولید محسوب می‌شد. اما در شرایط کنونی قطعا دانش مهم‌ترین سرمایه هر موسسه، شرکت و سازمان می‌باشد.

با توجه به اهمیت دانش، مدیریت آن هم نقش مهمی پیدا خواهد کرد. اما قبل از هر چیز باید تعریف مشخصی از دانش داشته باشیم.

ادامه مطلب

مدیریت ریسک

12 تیر 1395

ریسک. پشت این کلمه مفهومی وجود دارد که از ابتدای تاریخ بشر با زندگی انسان درهم تنیده بوده است. ریسک زندگی در طبیعت، مقابله با حیوانات و هرگونه خطر ابتدایی که یک انسان اولیه را مورد تهدید خود قرار می‌داده است. و این مفهوم تا ابد با زندگی انسان در ارتباط خواهد ماند. انسان و پیشرفت آن ریسک‌های بسیاری که او را تهدید می‌کرده‌اند از بین برده است اما در اثر این پیشرفت خطرها و ریسک‌‌های دیگری تولید شده‌اند. و این روند تا ابد ادامه خواهد داشت.

اما امروزه مفهوم مدیریت ریسک به عنوان یک شاخه مدیریتی مهم چه در فضای آکادمیک چه در سازمان‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیریت ریسک در حقیقت مدیریت فعالیت‌های نااطمینانی است و به طور کلی شامل فعالیت‌های شناسایی، ارزیابی، پایش، کاهش تاثیر خطر بر یک کسب و کار است.

Risk Management

ادامه مطلب

قاعده دستمزددهی در سازمان‌ها-پروفسور بن نوسناگل مشاور پیشین «نوکیا» و «یاهو» تحلیل کرد

9 تیر 1395

پروفسور بن نوسناگل که از سنگاپور گرفته تا فنلاند، مشغول تدریس در دانشگاه‌های متعدد است در گفت‌و‌گو با «دنیای اقتصاد» از بررسی دلایل افول نوکیا به اکنون و آینده اقتصاد ایران می‌رسد و رهنمودهایی را با توجه به تجارب مدیریتی و علم عصب‌شناسی برای مدیران کشورمان ارائه می‌دهد. او به اقتصاد در حال گذار ایران خوش بین است اما نقص‌های رفتاری ما را نیز برجسته می‌کند.

 

http://donya-e-eqtesad.com/news/1058260

ادامه مطلب

با ارایه این فرم، شما به پایگاه داده ما اضافه می‌شوید و از این پس خبرنامه فصلی و اطلاعات کارگاه‌های آموزشی آینده را دریافت خواهید کرد.


برای دریافت اطلاعات از جلسات EMBA لطفا اینجا را علامت بزنید.